Sound Blaster Cinema 2 Windows 10 Çözüldü

  • 19 Aralık 2015
  • 26.412 kez görüntülendi.

sound blaster windows 10Geçenlerde yaşadığım bir sorunu anlatmak ve sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız sorunun çözümünde sizlere de yardımcı olmak için bu makaleyi yazdım.

Öncelikle ben Monster Abra A5 v1.1.2 kullanıcısıyım. Uzun bir dönem Windows 8.1 kullandıktan sonra Windows 10’a geçme kararı aldım. Neyse format filan her şeyi güzelce attım fakat bilgisayarımın Sound Blaster Cinema 2 programıyla değil de kendi ses kartı ile çalıştığını gördüm. Çözümü için çok uğraştım ve sonunda çözümünü buldum. Çözüm yolu ararken 4 tane sorunla karşılaştım.

Sound Blaster Cinema 2 Windows 10’da kurulu olmasına rağmen program açılmıyor.

(İşlemlere başlamadan ilk önce görev yöneticisinden Sound Blaster 2 dosyasını kapatın!)

Eğer sizde de aynı problem var ise, C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster Cinema 2\Sound Blaster Cinema 2 klasör yolundan SBCinema2.exe.config dosyasını silerek bu problemi aşabilirsiniz. ( Dosyanın yedeğini almayı unutmayınız! )

Bu işlemleri gerçekleştikten sonra SBCinema2.exe dosyasına tıklayınca programın açıldığını göreceksiniz. Fakat sorunlar bunlar ile de bitmiyor.

sound blaster monster

Net framework Hatası

Net framework 4 yada daha üstü sürümler var ise kaldırın ve .net framework 3.5 kurun.Evet mantıksız gelse de buda çözüm yollarından bir tanesi. Bu işlemi yapmayı da unutmayın.

Her şey doğru olmamasına rağmen ses gelmemesi sorunu

Evet yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdik fakat yine ses alamıyoruz. Bunun çözüm yolu arkadaşlar driver kurulumu yaparken yaptığınız bir hata. Bunun çözüm yolu ise öncelikle bilgisayarınızın ses driverını ve sound blaster 2 programını denetim masasından kaldırıyoruz.

Daha sonra sırası çok önemli, ilk önce ses driverını daha sonra sound blaster cinema 2 windows 10 driverını kuruyoruz.

Moster Abra A5 v.1.1.2 ses driverı: VIA HD AUDİO

Tüm işlemleri yaptım fakat yine ses gelmiyor?

Yukarıdaki tüm işlemleri yapmanıza rağmen halen daha soundblaster programı devredeyken ses alamıyorsanız şu işlemleri uygulayınız.

  • Sağ alt köşede saatin yanındaki ses butonuna sağ tıklayın ve kayıttan yürütme aygıtları deyin.
  • Çıkan bölümden hoparlör bölümüne çift tıklayın ve karşınıza çıkan pencereden gelişmiş sekmesine gidin.
  • Varsayılan biçimi 24 bit, 192000 Hz (Stüdyo Kalitesi) ne getirin ve uygulayıp tamam deyin.

Ben bu problemi bu şekilde aştım. Eğer tüm işlemleri yapmanıza rağmen çözüme ulaşamadıysanız lütfen sorunlarınızı yorum bölümünden belirtiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ