Sanal Gerçeklik Gözlükleri Uygun Fiyatla Gelecek

  • 27 Aralık 2015
  • 79 kez görüntülendi.

oculus Rift, Sanal Gözlük, sanal gerçeklik gözlüğü

Sanal gerçeklik gözlükleri gelişmekte olan ve yakın zamanda dönemin teknolojik aleti olma yolunda hızlı bir şekilde yükselişe geçmiş bir teknolojidir. Bu teknolojinin bizlere vaat ettikleri yaşamımızı tamamen yeniden şekillendirebilir. Fakat teknolojinin ilk gelişme aşamalarında bu teknolojiyle ilgilenen firmalar çok nadir oldukları için gelişmeleri biraz uzun sürdü ve bu teknolojiler normal kullanıcılar için pahalı gelmeye başladı. İşte bu durumda diğer firmalarında bu teknolojiyi geliştirme atılımında bulunmaları firmaların rekabet içine girmesini sağladı.

Sanal gerçeklik gözlüklerini geliştiren firmaların başında bulunan Oculus firması, kurucusu Palmery Luckey’in söylediğine göre gelişen teknolojilerle birlikte bu teknolojilerin herkes tarafından ulaşılabilir olacağını söyledi. Daha uygun fiyatlarla göreceğimiz bu teknolojiler, firmaların geliştirmek için üzerlerin de epey çalışıldığının göstergesi.

Fiyat konusuna gelecek olursak önümüzdeki yılda piyasaya girmesi beklenen Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatının 300-350$ olması bekleniyor. Bu sadece gözlüğün fiyatı fakat bu gözlüğü destekleyecek bilgisayarın da olması gerekiyor. İyi bir sanal gerçeklik gözlüğü deneyimi için bu fiyat yaklaşık 1200$ ı gözden çıkarmalıyız. Bu fiyat çok gelebilir fakat şuan ki telefon fiyatlarını geldiği noktayı düşünürsek bu teknoloji için bu fiyat gayet normal diye düşünüyorum. Oculus Rift Sanal gerçeklik gözlüklerinin daha uygun fiyata gelmesi diğer geliştiricilerinde piyasada yer edilmesi için bu adımı atması gerekir.

sanal kask

Yakın zamanlarda da yapılan habere göre geliştiriciler için Oculus Rift in dağıtıma başlanıldığını biliyoruz. Geliştiricilerin bu platforma içerik üretmesi önemli çünkü bu teknolojiyi aldıktan sonra özellik dışında başka fonksiyonlarda kullanamamamız verilen fiyatı karşılamayacaktır. Diğer firmalarında geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüklerini de düşünürsek hem daha iyi deneyimler sunan hem de fiyatı konusunda bizlere uygun olan gözlükler önümüzdeki dönem içinde normal kullanıcılar için piyasaya sürülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ