Microsoft All-in-One Media İncelemesi

  • 16 Haziran 2015
  • 33 kez görüntülendi.

Microsoft All-in-One Media Klavye

Bugün ki incelememizde, klavye alacağımız zaman hep karşımıza çıkan fakat kullanışlılığı konusunda çekindiğimiz Microsoft’un All-in-One Media (hepsi bir) ürününü inceleyeceğiz.

Ürünü aldığımızda öncelikle klavyenin şıklığı ve inceliği ile dikkatimizi çekti. Klavyenin tuşlarına basarken ki histe güzel duruyor. Fakat bu ürün ile oyun oynanmak isteyen arkadaşlara söyleyelim ki, bu klavye ve fare ile oyunu tam olarak randımanlı oynayamazsınız. Notebooklarda gördüğümüz FN kısayol tuşlarının da bulunduğu klavyede işlemlerin kolaylaştırılması da Microsoft’un gözünden kaçmamış. 2 adet ince kalem pil ile çalışan All-in-One, kablosuz olması ile de sadece bilgisayarlarda değil yeni nesil televizyonlar olan Smart TV’lerde de klavyeyi kullanabilmemize olanak sağlıyor.

Klavyenin hemen yanında ise notebook bilgisayarlarda ki touchpad tipinde bir fare bulunuyor ve özellikleri ile de dikkatimizi çekiyor.

Üründeki farenin dokunmatik yüzeyli bir panele sahip olması, çoğunlukla Apple ürünlerinde görmeye alıştığımız fare özelliklerini de yanında getiriyor. Aşağıda dokunmatik yüzeylerden hangi işlemleri yapabileceğimizi sıraladık.

Dokunmatik Yüzey Hareketleri;

Sürüklemek istediğiniz dosyayı seçip basılı tutun ve sürükleyin. (Resim için tıklayınız)

Sağ tıklamak için iki parmağınızla birden kısayola tıklayın. (Resim için tıklayınız)

Kaydırmayı etkinleştirmek için iki parmağınızı aşağı ve yukarı hareket ettirin. (Resim için tıklayınız)

Yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için parmaklarınızla sıkıştırma veya açma hareketi yapın. (Resim için tıklayınız)

Mevcut uygulamalar arasında geçiş yapmak için parmağınızla sola çekin. (Resim için tıklayınız)

Araç çubuğunu görüntülemek için parmağınızla üstte çekin. (Resim için tıklayınız)

Yardımcı bar yazılarını açmak için parmağınızla sağdan çekin. (Resim için tıklayınız)

Gördüğünüz üzere ürünün çoklu dokunmatik yüzey panelinin fonksiyonları dolgun.

Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye vermek istersek ürünü bir kere oyun için almayın. Oyun için pek kullanışlı olmamakla birlikte faresi sizlere tam randıman vermeyecektir. Bu yüzden sizleri farklı bir fare almaya itecektir. Buda ayrı bir masraf tabi ki. Ürünü iş için rahatlıkça kullanabilirsiniz. Klavyenin ve farenin şıklığına fonksiyonlarının fazla oluşu da eklenince ürünün albenisi bayağı bir artıyor. Ayrıca All-in-One’ı Smart TV’lere de bağlayabildiğimizden akıllı kumandaya gerek duymadan, TV’deki işlemlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde halledebilmemizi sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ