Konami Pes 14 Online’yi Kapatıyor

  • 12 Ağustos 2015
  • 44 kez görüntülendi.

Konami Pes satışlarında büyük bir gerileme yaşattıran oyunu Pes 14’ün sunucularını Kasım ayında kapatacağını açıkladı. Bildiğimiz üzere Konami Pes 14 ve 15‘te oyunda köklü yeniliklere gitmiş sonucunda ise satış oranlarında büyük bir düşüş yaşamıştı.  Bu açıklama sonucunda nelerin değişeceğini sizlere açıklıyoruz.

pes 14 sunucu kapanıyor

Pes 13 ile büyük bir trend yakalayan Konami, bir sonraki oyunu Pes 14’te grafik ve fiziksel özellikleri değiştirmesi üzerine bilindiği üzere satışlarında büyük bir gerileme yaşanmıştı. Hatta bu eksikliğin Pes 15’te de sürmesi, halen Playstation kafelerde Pes 13’ün oynandığına rastlamamıza yol açmaktaydı.

Fifa’nın, Pes 14 ile Konami’nin uğradığı hezimet sonucunda büyük bir satış yakalaması, Pes ile Fifa arasındaki uçurumu daha da açmasına yol açmıştı.

pas 14 online kapanıyor

Pes 14’ün Sunucularının Kapanması Sonucunda Ne Olacak?

Bu karar sonucunda Pes 14’ün Kasım ayından sonra online oynanması sona eriyor. Pes’i online oynamak isteyen oyun severlerin ya Pes 15’i satın alması yada Eylül’de çıkacak olan Pes 16’yı beklemesi gerekiyor.

Bu kararıyla beraber Konami Pes 14’ün başarısızlığını da kabul etmiş oldu. Ayrıca Gamescom 2015 fuarından edindiğimiz bilgilere göre Pes 16’nın, serinin en güzel oyunlarından biri olacağını, Konami’nin Pes 14 ve 15’te yaptığı hataları bu seride düzelttiği bilgisini almıştık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ