Kiwi Nedir?

  • 25 Haziran 2015
  • 30 kez görüntülendi.

Facebook Kiwi UygulamasıHerkesin şuanda konuştuğu Kiwi nedir?

Kimi oyun sanıyor kimi ise başka bir şey gelin hep birlikte öğrenelim hem de son zamanlar da neden bu kadar gündeme geldiğine bakalım.
Kiwi aslında soyu tükenmekte olan kuş türlerinin ortak adıdır. Bu yüzden amblemi bir kuştur.

Kiwi uygulaması aslında bir zamanların en çok kullanılan ask.fm gibi soru sorma uygulamasıdır. Uygulamaya Facebook ya da e-posta yoluyla kayıt oluyorsunuz. Facebook üzerinden kayıt olmuşsanız Facebook profiliniz yansıyor eğer e-posta yoluyla girişi seçmişseniz takma ad ve e-postanızla giriyorsunuz.

Kiwi tarafından oluşturulmuş soruları görüp sorulara yanıt verebiliyorsunuz, arkadaşlarınıza soru sorup onlarında sorularını yanıtlayabiliyorsunuz. Aynı zaman da kendi düşüncenizi de yazabilirsiniz.

 

Facebook Kiwi Uygulaması
Ama şuanda Kiwi Uygulamasına herkes şüpheyle yaklaşmakta…

Facebook ile bağlanan kişilere kimsenin izni ve haberi olmadan arkadaş listesine bildirim göndermesiyle şüphe oluşturdu.
Sonuç olarak eğer bu uygulamaya kayıt olmuşsanız ya da indirmişseniz arkadaş listenize bu uygulamayı göndermiş oluyorsunuz. Bu yüzden herkes merak ediyor nedir bu Kiwi diye böylece kaydolan sayısı artıyor dikkatinizi çok çekmemişse Facebook hesabınıza yüklemeyin.

Facebook kullanıcıları bu açığın kapatılmasını bekliyor. Facebook bu uygulamayla ilgili sorununu ne zaman düzeltecek bunu zaman gösterecek?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ