iPad Mini tarihe karışıyor

  • 22 Haziran 2015
  • 22 kez görüntülendi.

iPad Mini, İpad Mini Kaldırılıyor, AppleApple’ın 2012 yılının ekim ayında satışa sunduğu giriş seviye tablet bilgisayar kategorisinde olan iPad Mini’nin satışını durdurma kararı aldı.

7.9 inçlik bir ekrana, 32 bitlik A5 bir işlemciye sahip olan iPad Mini, tabletlerin moda olduğu dönemlerde, teknoloji piyasasında çığır açıyordu. 699 TL’den başlayan fiyatlarıyla düşük bütçeli kullanıcıların bile ilgisini çeken iPad Mini, yerini Apple’ın daha üst segmentteki tablet bilgisayarları olan iPad Air 2 ve iPad Mini 3 gibi akıllı cihazlara bırakıyor.

Bundan sonra Apple Store ve diğer mağazalarda satışta olmayacak ürünün, iOS platformuna uygulama geliştiren firmaların işini kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Daha Hızlı Uygulama Üretme Süreci

Biliyoruz ki Android olsun iOS olsun, bu tip platformlara uygulama-oyun geliştiren firmaların, hazırlık aşamasında uyması gereken bazı noktalar var. iPad Mini, yenileşen teknoloji ve gelişen oyunlarla beraber, sistem gereksinimlerinin yetmemesi sorunuyla baş başa kaldı. Bu nedenle de iPad Mini, hem kullanıcıların hem de üreticilerin şikayetlerini üstünde topladı.

Firmalar, daha fazla kişiye ulaşma ve daha fazla para kazanma istekleri nedeniyle, geliştirdiği uygulamaların tüm tablet ve telefonlarda çalışmasını istemektedir. Buda firmalara uygulamanın gelişimi aşamasında daha fazla hazırlık ve kodlama süreci anlamına geliyordu.

İPad Mini’nin rafa kaldırılmasıyla hazırlık süresinde olacak kar, iOS kullanan kişilerin yeni çıkacak uygulamalara daha hızlı sahip olacağı anlamına geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ