Gmail Gönderilen Maili Geri Alma

  • 26 Haziran 2015
  • 27 kez görüntülendi.

Hemen hemen herkes yanlışlıkla bir kişiye mail atmıştır. Kimi zaman mailleri farklı kişilere, kimi zaman ise mailleri yanlış girilen e-posta adresine. Gmail artık bu durumdan kullanıcılarını kurtarıyor.

gmail mail iptal etme, gmail gönderilen maili geri alma

Msn’nin kapanmasıyla eski ihtişamlı günlerini kaybeden Hotmail’in yerini biliyoruz ki Gmail aldı. Gmail’in bu denli gelişmesinde Android telefonların gmail hesabı istemesi, ayrıca Google’ın Dünya’nın en büyük arama motoru olması da büyük bir etken tabii ki.

Konumuza gelecek olursak, Google Gmail kullanan kullanıcıların yanlış mail gönderme şikayetlerini dinleyerek yeni bir özelliğe adım attı. Yeni gelen özellikle beraber artık Gmail’de gönderdiğimiz e-postaları belli bir süre zarfında geri alabileceğiz.

Bunun içinde yapılması gereken sağ taraftaki ayarlar sekmesine tıklayarak, sayfanın aşağısında yer alan “Göndermeyi geri almayı aktifleştir.”  seçeneğine tıklamak.

gmail mail iptal etme, gmail gönderilen maili geri alma

“Göndermeyi geri almayı etkinleştir” seçeneğini aktifleştirdikten sonra, iptal süresinin ne kadar olduğunu belirtmek zorundayız. Bu saniye aralıkları ise 5, 10, 20 ve 30.

Bu süre seçeneklerinden hangisini seçerseniz, mail gönderdikten sonra o kadar süre mailimizi geri almaya imkan sağlayacaktır.

Gönderilen e-posta Nasıl İptal Edilir?

Ayarlar bölümünden “Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir” seçeneğini aktifleştirdikten ve altındaki iptal etme süresini belirledikten sonra artık maillerimizi iptal edebiliriz.

gmail mail iptal etme, gmail gönderilen maili geri alma

Bunu yapmak için her zaman yaptığımız gibi Gmail’den yeni bir mail yazacağız ve istediğimiz kişiye göndereceğiz. Daha sonra resimde de gösterdiğimiz gibi ekranınızın üst bölümünde “İLETİNİZ GÖNDERİLDİ. GERİ AL, LİSTELE” seçeneklerinden geri ala tıklamamız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ