Akıllı Telefonunuzu Klavye ve Fareye Dönüştürün

  • 09 Ocak 2016
  • 119 kez görüntülendi.

intel        Android işletim sistemi kısa bir süre içinde cep telefonlarının genel kullanım alanı artmıştır. Her zaman akıllı telefonlar ile müthiş şeyler yapmak eğlenceli olduğundan, Android akıllı telefon / tablet kullanmak için yeni bir yol sunuyoruz. PC’niz için bir klavye veya fare ye dönüştürebileceğiniz Intel tarafından geliştirilen Remote Keyboard adlı uygulama.

 

Başlamadan önce, bu programların sadece Intel tabanlı PC’ler ile çalışacağını belirtelim. Şimdi her şeyden önce Android Remote Keyboard uygulamasını ve yazılımı indirmek zorundayız.

Intel Uzaktan Klavye Nasıl Kurulur

  1. Öncelikle Remote Keyboard uygulamasını buradan veya Google Play’den indiriyoruz ve telefonumuza yüklüyoruz.
  2. Daha sonra Bilgisayarınıza buradan Intel Remote Keyboard Sunucuyu indirip yüklüyoruz. 32 bit(x86) ve 64 bit(x64) sürümleri mevcut olduğu için bilgisayarınız da kaç bit işletim sistemi kurulu ise onu yükleyin. (Bakmak için Bu Bilgisayar’a sağ tıklayıp özellikler e tıklayın daha sonra sistem kategorisi altında sistem türü: bölümünden bakabilirsiniz.)
  3. Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayar yeniden başlayacak ve açılışta program açılacak. Androin telefondan uygulamayı açın ve karşınıza çıkan bağlantıya bağlanın.
  4. Bilgisayarınızın ekranında büyük bir QR kodu gösterilecek. Android akıllı telefonunuzun kamerası ile bu kodu taratarak iki cihaz eşleştirilmiş olunacak.qr kod
  5. Ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neler yapabiliriz.

intel uzaktan klavye

Uygulama temelde bilgisayarınız için sanal bir Touchpad ve klavye oluyor. Dikey veya yatay modda kullanabilirsiniz.

touchpad intel

Portre modunda, ekran altındaki üst ve klavyede touchpad alanına ayrılmıştır. Uygulamanın klavyesi herhangi bir Android klavye gibi görünüyor, ama aynı zamanda Windows düğmesi, bir Esc düğmesine ve dört ok tuşları bulunuyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ