2015’in Aylık En Çok Kullanılan Uygulamalar

  • 21 Aralık 2015
  • 38 kez görüntülendi.

Amerikan’da yapılan Nielsen Araştırma şirketinin yayınladığı 2015’in en popüler akıllı uygulamalarını ve kullanılan işletim sistemlerini listesini yayınladı. Listede akıllı uygulamalar arasında tahmin edebileceğiniz gibi Facebook en üst sıralarda yer alırken en çok kullanılan işletim sistemi ise Android olarak listelere girmiş.

Akıllı uygulama,aylık kullanıcı

Nielsen Araştırma şirketinin yayınladığı verilere göre 126 milyon aylık kullanıcıya ulaşılmış ve bu kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmada en popüler uygulama Facebook olarak belirlemiş. 126 milyon kullanıcı ile 1. sırada olan Facebook geçtiğimiz yıla göre %8 bir büyüme sağlamış. 2. sırada ise 97 milyon kullanıcısı ile en büyük video sitesi olan Youtube yer alıyor. Youtube’un büyüme başarısı ise geçen yıla göre %5 bir büyüme gerçekleştirmiş.. Hemen arkasından 96 milyon kullanıcısı ile Facebook Messenger takip ediyor. %31 büyüme oranı ile Facebook’un Messenger uygulaması için iyi çalıştıklarını söyleyebiliriz.

Google’nin arama uygulaması 95 milyon, Google Play 89 milyon, Google Maps ise 87 milyon kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmış. Gmail uygulaması 75 milyon ile 7. Sırada yer alırken, 55 milyon kullanıcı ile Instragram, 54 milyon kullanıcı ile Apple Music ve 46 milyon kullanıcı ile Apple Maps, Gmail uygulamasını takip etmekte.

işletim sistemi sıra,android,ios

Nielsen Araştırma şirketine göre 2015 in üçüncü çeyreğinde işletim sistemlerini üçüncü çeyreğinde genel pazar payı oranları %56.6 ile Android, %42.7 ile Apple İOS ve %2.8 ile Windows Phone en çok kullanılan üç işletim sistemi olarak pazarda yerlerini aldı. Blackberry ise %0.7 oranıyla bir pazar payı elde edebilmiş.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ